Ženich

Je vhodné jít na svatbu ve smokingu?

Mnoho mužů řeší otázku, zda je vhodné jít na svatbu ve smokingu. Není se čemu divit. Smoking dodává mužům velmi elegantní a luxusní vzhled. Navíc se v současné době jedná o nejslavnostnější pánské oblečení a svatba přeci je slavnostní událostí. Proč tedy muži váhají? Dle pravidel společenské etikety je smoking určen pro večerní společenské události, jako jsou galavečery, plesy v Opeře a podobně. Svatby se však konají v dopoledních a odpoledních hodinách. Je tedy vhodné obléknout si na svatbu smoking?

Můžete si vzít na svatbu smoking?

Společenská etiketa je souborem pravidel, které by se měly dodržovat. Existují však výjimky, jako například svatba. Tento pro nevěstu a ženicha významný den by se měl odvíjet zejména od jejich přání, a ne společenské etikety. Pokud chtějí uspořádat svatbu, na které budou muži oblečeni ve smokingu, nikdo proti tomu nemůže nic namítat.

Je potřeba si uvědomit, že v současné době se nekonají jen tradiční svatby v kostelech a na obecních úřadech. Stále více svateb se odehrává v neformálním prostředí nebo naopak na honosných zámcích. Právě na zámecké svatbě muž ve smokingu svým oblečením perfektně podtrhne její honosnou a luxusní atmosféru.

Kdy se smoking na svatbu absolutně nehodí?

Existují místa, kde byste ve smokingu mohli působit poněkud nevhodně. Nedoporučujeme si jej oblékat například na klasickou svatbu v kostele. Stejně tak se příliš nehodí na neformální svatbu na zahradě, která se celá nese v uvolněném stylu.

Pokud jdete na svatbu jako host, neberte si smoking bez vyzvání. Oblékněte si jej pouze v případě, že se jedná o výslovné přání nastávajících novomanželů. Pamatujte, že svým oblečením byste nikdy neměli zastínit ženicha.

Jak správně nosit smoking?

Na svatbu se dokonale hodí klasický černý smoking nebo smoking v barvě půlnoční modře. Podívejte se, jak elegantně můžete vypadat v černém i modrém smokingu. Pokud se rozhodnete jít na svatbu ve smokingu, měli byste vědět, s čím jej nosit. Přečtěte si, čím smoking doplnit, abyste neudělali chybu.

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více