Další rady a tipy

Jak sladit barvu obleku a obuvi, abyste nešlápli vedle

K obleku patří kožená šněrovací obuv, to ví většina mužů. Když však dojde na výběr barvy, mnoho z nich si neví rady. Kombinování barev je složitou alchymií. Ze strachu, aby neudělali chybu, proto ve většině případů zvolí černou obuv. Myslí si, že černou klasikou přece nemůžou nic zkazit. Je to však pravda, nebo i tou můžete někdy šlápnout vedle?

K černému obleku jedině černou obuv

U černého obleku nemáte na výběr z mnoha možností. Jen v kombinaci s černou společenskou obuví budete vypadat elegantně. Podle příležitosti, na kterou se chystáte, můžete vybrat matnou či lesklou.

Do práce k matnému obleku zvolte také matnou obuv. Lesklá perfektně podtrhne váš slavnostní vzhled, pokud se chystáte například na ples, do divadla nebo na svatbu. Prohlédněte si černou obuv, se kterou vždy uděláte ten správný dojem.

Jaká obuv perfektně doplní modrý i šedý oblek?

K modrému obleku například do práce se skvěle hodí hnědá obuv

K modrému obleku například do práce se skvěle hodí hnědá obuv

K modrému i šedému obleku se hodí jak černá, tak hnědá obuv. Ale pozor. Zatímco přes den skvěle vynosíte obě barvy, pro večerní události platí jiná pravidla. Podle společenské etikety se po 18. hodině nosí tmavé obleky a stejně tomu je i s obuví. Pokud se tedy chystáte na ples, do divadla nebo do tanečních, zvolte černou obuv. Do práce se naopak perfektně hodí hnědá obuv, která oživí váš outfit a zároveň podtrhne váš profesionální vzhled. Podívejte se, jak elegantně může hnědá obuv vypadat.

S čím zkombinovat například béžový oblek?

Stejně jako se k černému obleku nehodí hnědá obuv, ani béžový nebo hnědý oblek nekombinujte s černou. Zvolte hnědou obuv. Pozor však aby odstín nebyl příliš podobný a obuv vám nesplynula s oblekovými kalhoty.

Nezapomínejte ani na výběr ponožek

K obleku patří ponožky s prodlouženou délkou, aby se vám při usednutí neodhalilo lýtko. Ponožky byste měli sladit s barvou kalhot nebo obuvi. Stylověji působí ponožky v podobném barevném odstínu jako kalhoty. Barvou ponožek můžete také vytvořit kontrast mezi kalhotami a obuví, ale to už není sázka na jistotu jako u předchozích dvou možností. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli barevnou kombinaci, vyberte si kvalitní pánské ponožky, ve kterých se budete cítit pohodlně.

Tip pro vás

Nezapomeňte, že podle společenské etikety by vám měl s obuví ladit také opasek. Nosíte k oblekům různé barvy obuvi? Podívejte se na oboustranné opasky. Pouhým otočením spony můžete změnit barvu opasku a dokonale se tak sladit.

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více