Další rady a tipy

Nebojte se kombinace černého a šedého pánského obleku

Je několik situací, kdy chcete nebo musíte kombinovat dva pánské obleky. Například proto, že jste na svatbě tancovali na kolenou celou noc a zničili si u jednoho obleku kalhoty. Situace pro vás možná zcela neuvěřitelná, přesto se opravdu stala. Pokud k takovému problému dojde, nevěšte hlavu. Správným výběrem barev částí obleků dosáhnete stejného, ne-li lepšího efektu, aniž byste na svém vzhledu utrpěli. Jak na to?

Kombinovat sako a kalhoty v barvě šedé a černé můžete jakkoli. Jestli si na sebe vezmete sako černé a kalhoty šedé nebo naopak, je jen na vás. Jediné, k čemu byste měli přihlédnout, je vaše postava. Pokud jste postavou štíhlý muž, máte volnou ruku ve výběru kombinace.

Jestli je vaše postava plnoštíhlá a potřebujete ji opticky zeštíhlit, volte černou tu část obleku, kde potřebujete ubrat. Pokud si nebudete vědět rady, vyzkoušejte obě varianty a postavte se alespoň 3 až 4 metry od zrcadla. To je vzdálenost, ze které si okolí vytváří celkový dojem z vaší postavy. Uvidíte sami, jak působíte.

Využití barevné kombinace více obleků

Příklad kombinace černého saka a šedých kalhot

Příklad kombinace černého saka a šedých kalhot

Nejste si jisti, kam s takovou kombinací můžete jít oblečeni a naopak, kde je to nepřípustné? Pokud nemáte v ruce pozvánku, kde je napsán DRESS CODE nebo vám to neurčuje zaměstnavatel jako DRESS CODE do zaměstnání, je spektrum využití docela široké. Nic vám nebrání, abyste tuto kombinaci zvolili jako svědek na svatbu. Jednoznačně je outfit vhodný jako volnočasové oblečení. Například na rande, do kina, k posezení s přáteli a podobně. A pokud máte moderní svatbu, jako ženich v této kombinaci skvěle vyniknete. Manažerům k obchodním jednání nebo studentům ke zkouškám tento outfit nedoporučuji. Zbytečně byste provokovali a úspěch, který od události očekáváte, by se vám mohl vzdálit. Zde se vyplatí jistý konzervativní přístup k oblékání.

Čemu se vyvarovat při kombinování obleků

Jak je partrné již ze snímků, kombinování barev obleků je vhodné pouze z jednoho modelu. Respektive střihu obleku. Nelze kombinovat například sako z klasického střihu a kalhoty ze slim střihu nebo naopak. Neméně důležité je, že obě části obleku by měly mít stejný charakter látky. To znamená například sako i kalhoty jsou z matné látky. Kombinace lesklé a matné je taktéž nevhodná.

A nezapomeňte! Odlišnost v barvě musí být opravdu kontrastní. Světle šedá a tmavě šedá může vzbudit na okolí dojem, že jste si ráno při oblékání popletli obleky ve skříni. Proto vždy vybírejte odstíny barev, které se jasně odlišují.

Barevné sladění muže s partnerkou

 

Protože je navrhovaná kombinace saka a kalhot šedá a černá, máte i zde volné pole působnosti. Jste oblečen univerzálně. To přivítáte v tom případě, když nebudete mít informaci o tom, co si partnerka vezme na sebe. Například na rande.

U rande, stejně jako u všech oslavných událostí, můžete osvěžit váš ouftit skvělým doplňkem, kterým je kapesníček do kapsy saka. Doporučuji kapesníček v bílé barvě nebo s jakýmkoli světlým vzorem. Podívejte se na nabídku exkluzivních kapesníčků BANDI. V současné době je velmi moderní založení kapesníčku ve stylu „President“, což je vodorovné kopírování kapesníčku s horní částí kapsy, s povytažením přibližně na 1 až 2 centimetry.

Pokud se vám tedy stane, že prošoupete kolena na kalhotách u písničky „Na kolena, na kolena, jé, jé, jé…“, jako se stalo mému klientovi, neváhejte a kombinujte. Výsledek máte zaručený.

Přeji vám skvělé dny.

Andrej Bandi Vámoš

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více