Student

Desatero tipů a triků, jak se správně obléknout do tanečních a oslnit partnerku

Chystáte se do tanečních? Chcete zaujmout, ale nevíte, co na sebe? Přečtěte si desatero osvědčených tipů a triků. Pomohou vám vypadat skvěle, a navíc budete oblečeni správně dle společenské etikety. Oslníte vaši partnerku a uděláte perfektní dojem na vaše spolužáky, učitele i rodinu.

1. Správný oblek je základem úspěchu

Bez správného obleku se neobejdete. Taneční jsou večerní společenská událost, pro kterou se hodí jedině tmavý oblek bez vzoru. Pokud chcete vsadit na jistotu, volte černý oblek, který je osvědčenou klasikou. Budete v něm vypadat formálně (formální znamená zachovávající společenské zvyklosti) a noblesně. V současné době patří k módním trendům modré a šedé obleky. Pokud se rozhodnete pro modrý nebo šedý oblek, musí být jeho odstín natolik tmavý, aby působil téměř jako černý. I tak v záplavě černých obleků vyniknete a budete vypadat stylově.

Vybírat můžete z lesklých i matných obleků. V lesklém obleku se budete odlišovat od ostatních tanečníků a uděláte větší dojem na dívky. Lesklý oblek totiž působí luxusně a okázale. Nemusíte mít obavu, že byste jej po skončení tanečních nevyužili. Skvěle se hodí pro různé slavnostní příležitosti, jako je ples, svatba nebo rodinná oslava. Tmavý matný oblek je decentnější, a proto jej využijete pro všechny společenské události, například k maturitě, pracovnímu pohovoru, zkouškám na vysoké škole, promocím a podobně.

Dvoudílný oblek složený ze saka a kalhot je do tanečních to pravé. Budete v něm vypadat moderně a při tanci se cítit pohodlně. Dívkám se často líbí starší, zkušenější muži. Pro tento účel je vhodný trojdílný oblek s vestou. Přidá vám pár let navíc a dodá vám na mužnosti. Díky vestě si navíc budete moci v méně formálních chvílích odložit sako. To ovšem platí pouze v případě, kdy je celá vesta ušitá z oblekové látky.

2. Nepodceňte výběr košile

Košili volte bílou, případně jednobarevnou bez vzoru. Bílá košile ladí s jakoukoli barvou obleku a kravaty. Bílá je navíc symbolem čistoty, takže budete vypadat jako upravený a čistotný mladý muž. Barevnou košilí se můžete sladit s šaty vaší partnerky, čímž určitě zabodujete. Navíc budete působit jako dokonalý pár.

Nezapomeňte, že k obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem. Košile se zapínáním rukávů na klasické knoflíčky se hodí pro jednotlivé lekce. Na závěrečnou je vhodné volit košili se zapínáním na manžetové knoflíčky, díky kterým budete působit slavnostním dojmem. Ideálním řešením je košile s univerzální manžetou, kterou můžete zapínat jak na klasické, tak na manžetové knoflíčky.

3. Kravatu nebo motýlka slaďte s košilí, nebo šaty partnerky

Kravatu přizpůsobte barvě košile. K bílé košili si můžete vzít kravatu jakékoli barvy, a snadno se tak sladit s šaty vaší partnerky. K barevné košili je nejjednodušší volit kravatu stejné barvy, ale v jiném odstínu. Například světle fialovou košili doplnit tmavě fialovou kravatou. Místo kravaty si můžete vzít i motýlka. Budete vypadat elegantně a poutat pozornost.

U vzorovaných kravat se vyhněte modelům s diagonálními pruhy. Tyto kravaty se nosí pouze do práce. Pokud si výběrem kravaty nejste jistí, je nejjednodušší nechat si odborně poradit.

4. Kapesníček do saka vám dodá šmrnc

Pokud chcete vypadat opravdu elegantně a dodat vašemu vzhledu na osobitosti, doplňte náprsní kapsu vašeho saka kapesníčkem. Základem je bílý kapesníček do saka, který se hodí pro všechny společenské události. Barevným kapesníčkem dáte najevo svou osobnost a můžete jej sladit s šaty vaší partnerky.

5. Boty jedině černé

K obleku se nosí vždy šněrovací, kožená společenská obuv. K tmavému obleku do tanečních vždy volte černé boty v matném nebo lesklém provedení. Matnou obuv využijete pro všechny společenské události, lesklé boty jsou vhodné pro slavnostní příležitosti. Dbejte na to, abyste měli obuv vždy čistou.

6. Ponožky – doplněk, na kterém opravdu záleží

K černé obuvi oblékněte jedině černé ponožky bez vzoru. Odhalené lýtko je závažný prohřešek proti společenské etiketě, proto musí být ponožky dostatečně vysoké, aby se vám mezi ponožkami a kalhotami při sezení neodhalovaly nohy.

7. K černé obuvi černý opasek

Opasek musí ladit s barvou obuvi. K černým botám volte černý, kožený, společenský opasek, který je široký maximálně 3 cm. Zlatou nebo stříbrnou sponou se můžete sladit se šperky vaší partnerky. Pokud budete mít manžetové knoflíčky, vybírejte shodnou barvu se sponou opasku.

8. Kabát místo bundy

Než vstoupíte na taneční parket, budete v chladnějších dnech potřebovat kabát. Ten vás příjemně zahřeje a dokonale zakryje celé sako. Vaši oblíbenou bundu nechte v šatníku. K obleku se bunda zásadně nenosí.

9. Bílé rukavičky – elegantní a praktické

Noblesním doplňkem jsou bílé společenské rukavičky. Dodají vám na eleganci a budete působit slavnostním dojmem. Také jimi skvěle zamaskujete potící se dlaně.

10. Buďte zdravě sebevědomí

Pokud se obléknete podle bodů 1–9, budete vypadat naprosto skvěle. Pak už stačí pouze jediné. Narovnat se a hrdě vykročit na taneční parket. Ženy totiž milují sebevědomé muže.

Navštivte kteroukoli značkovou prodejnu Pánské obleky BANDI. Naši odborní poradci vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějšího oblečení, obuvi a doplňků, abyste vypadali opravdu dokonale a nezůstali v tanečních na ocet.

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více