Manažer

Do zaměstnání oblek lesklý nebo matný? Jak může výběr pánského obleku ovlivnit váš úspěch

Je mnoho mužů, kteří si do práce vybírají lesklý a drahý oblek. Myslí si, že jim zvýší šance na úspěch. Bohužel tomu tak není. Právě naopak. Šance si tím výrazně snižují. A nejedná se pouze o obchodní manažery, ale také o pracovníky, kteří pracují v kanceláři a mají povinnost nošení pánského obleku. Čtěte dál a dozvíte se, jak oblečení může ovlivnit váš úspěch nebo také neúspěch.

1. SITUACE – v zaměstnání

Černý matný oblek je sázkou na jistotu

Černý matný oblek je sázkou na jistotu

Můžete se v práci přetrhnout, a přesto vnímáte, že vás šéf nehodnotí správně? Může to být samozřejmě zapříčiněno čímkoli, včetně špatných šéfových nálad. Ovšem pokud chodíte do práce v lesklém obleku nebo v lesklé obuvi, problém může být v oblečení. Šéf si vás rozhodně všimne. Ale bohužel v tom špatném slova smyslu.

Do práce není vhodné používat lesklé obleky a doplňky. Vedoucí pracovníky tím provokujete. Varianta 1: Šéf ví, že se do práce nenosí lesklý oblek a upozorní vás na to. Varianta 2: Neví o tom, ale vnímá vás tak, že jste oblečený lépe než on. A to může hrát velkou roli při udělování prémií nebo při možnosti zvýšení platu. Můžete si říkat cokoli, ale tím, že budete nosit matné a decentní oblečení nebo doplňky si u vedoucích pracovníků vždy pomůžete.

2. SITUACE – na obchodním jednání

Vaše nabídka je výhodná, ale obchodní schůzky stále končí neúspěšně? Pokud přijdete na jednání v lesklém obleku, je to stejné, jako když přijedete v drahém autě. Obchodní partner z vás může mít pocit, že na něm chcete vydělat. Neuzavře s vámi obchod, protože mu bude připadat, že se na něm chcete obohatit. Doporučuji tedy oblékat se střídmě tak, aby vám oblečení při jednání pomáhalo a neuškodilo. Vždyť úspěšný výsledek jednání je pro vás na prvním místě.

3. SITUACE – na pracovním pohovoru

Z pohovoru jste odcházel s dobrými pocity, a přesto vás nepřijali? Představte si, že jste personalista, a že k vám na pohovor dorazí muž v lesklém světlém obleku s mobilem v ruce. Asi byste z něj neměli pocit, že je pracovitý. A teď si představte druhou situaci. Přijde uchazeč ve tmavém matném obleku s pracovní aktovkou. Pro personalistu je to přesně představa člověka, kterého hledá. V mnoha případech je již pro personalistu nepodstatné, jaké má uchazeč dosažené vzdělání. Důležitý je dojem personalisty z vás. A ten si zajistíte taktéž správným výběrem oblečení.

Matný oblek je správná a jediná volba na pracovní události

Ať už vaši práci děláte v kanceláři nebo jezdíte na obchodní schůzky ke klientům, vždy si vezměte matný a tmavý oblek. V takovém oblečení si můžete být jisti, že máte k úspěchu daleko blíže.

Jednoduchý trik

Čeká vás obchodní jednání s novým klientem? Uvažte si vždy červenou kravatu. Proč? Protože červené kravaty nosí pouze úspěšní a sebevědomí muži. Když budete působit sebevědomě, bude z vás mít obchodní partner dojem, že jste profesionál, který své práci rozumí. A když jí rozumíte, může vám důvěřovat. A pokud vám bude důvěřovat, bude rád spolupracovat a uzavře s vámi obchod. Je neuvěřitelné, jaké pocity v nás oblečení vyvolává. Ale funguje to. To mi věřte.

Tip pro vás

Zařaďte do vašeho pracovního šatníku také pánský oblek z tmavě modré a matné látky. Tato barva obleku je ideální pro denní nošení do kanceláře i na obchodní jednání. Modrý oblek je vhodné kombinovat s hnědou obuví a hnědým opaskem. Důležité je také to, aby vám oblek dokonale seděl.

Praktická rada

Oblékáte-li se ráno do práce a teploměr ukazuje 17 stupňů, nenechte se zmást tím, že na sobě musíte mít v práci pouze oblek. Pokud vnímáte, že ještě není doba na kabát, oblékněte si na košili pánský svetr z jemného úpletu. Tento celkový outfit je ve shodě s předepsaným obecným dress codem.

Přeji vám mnoho úspěchů ve vašem zaměstnání.

Andrej Bandi Vámoš

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více