Manažer

Do zaměstnání oblek lesklý nebo matný? Jak může výběr pánského obleku ovlivnit váš úspěch

Je mnoho mužů, kteří si do práce vybírají lesklý a drahý oblek. Myslí si, že jim zvýší šance na úspěch. Bohužel tomu tak není. Právě naopak. Šance si tím výrazně snižují. A nejedná se pouze o obchodní manažery, ale také o pracovníky, kteří pracují v kanceláři a mají povinnost nošení pánského obleku. Čtěte dál a dozvíte se, jak oblečení může ovlivnit váš úspěch nebo také neúspěch.

1. SITUACE – v zaměstnání

Černý matný oblek je sázkou na jistotu

Černý matný oblek je sázkou na jistotu

Můžete se v práci přetrhnout, a přesto vnímáte, že vás šéf nehodnotí správně? Může to být samozřejmě zapříčiněno čímkoli, včetně špatných šéfových nálad. Ovšem pokud chodíte do práce v lesklém obleku nebo v lesklé obuvi, problém může být v oblečení. Šéf si vás rozhodně všimne. Ale bohužel v tom špatném slova smyslu.

Do práce není vhodné používat lesklé obleky a doplňky. Vedoucí pracovníky tím provokujete. Varianta 1: Šéf ví, že se do práce nenosí lesklý oblek a upozorní vás na to. Varianta 2: Neví o tom, ale vnímá vás tak, že jste oblečený lépe než on. A to může hrát velkou roli při udělování prémií nebo při možnosti zvýšení platu. Můžete si říkat cokoli, ale tím, že budete nosit matné a decentní oblečení nebo doplňky si u vedoucích pracovníků vždy pomůžete.

2. SITUACE – na obchodním jednání

Vaše nabídka je výhodná, ale obchodní schůzky stále končí neúspěšně? Pokud přijdete na jednání v lesklém obleku, je to stejné, jako když přijedete v drahém autě. Obchodní partner z vás může mít pocit, že na něm chcete vydělat. Neuzavře s vámi obchod, protože mu bude připadat, že se na něm chcete obohatit. Doporučuji tedy oblékat se střídmě tak, aby vám oblečení při jednání pomáhalo a neuškodilo. Vždyť úspěšný výsledek jednání je pro vás na prvním místě.

3. SITUACE – na pracovním pohovoru

Z pohovoru jste odcházel s dobrými pocity, a přesto vás nepřijali? Představte si, že jste personalista, a že k vám na pohovor dorazí muž v lesklém světlém obleku s mobilem v ruce. Asi byste z něj neměli pocit, že je pracovitý. A teď si představte druhou situaci. Přijde uchazeč ve tmavém matném obleku s pracovní aktovkou. Pro personalistu je to přesně představa člověka, kterého hledá. V mnoha případech je již pro personalistu nepodstatné, jaké má uchazeč dosažené vzdělání. Důležitý je dojem personalisty z vás. A ten si zajistíte taktéž správným výběrem oblečení.

Matný oblek je správná a jediná volba na pracovní události

Ať už vaši práci děláte v kanceláři nebo jezdíte na obchodní schůzky ke klientům, vždy si vezměte matný a tmavý oblek. V takovém oblečení si můžete být jisti, že máte k úspěchu daleko blíže.

Jednoduchý trik

Čeká vás obchodní jednání s novým klientem? Uvažte si vždy červenou kravatu. Proč? Protože červené kravaty nosí pouze úspěšní a sebevědomí muži. Když budete působit sebevědomě, bude z vás mít obchodní partner dojem, že jste profesionál, který své práci rozumí. A když jí rozumíte, může vám důvěřovat. A pokud vám bude důvěřovat, bude rád spolupracovat a uzavře s vámi obchod. Je neuvěřitelné, jaké pocity v nás oblečení vyvolává. Ale funguje to. To mi věřte.

Tip pro vás

Zařaďte do vašeho pracovního šatníku také pánský oblek z tmavě modré a matné látky. Tato barva obleku je ideální pro denní nošení do kanceláře i na obchodní jednání. Modrý oblek je vhodné kombinovat s hnědou obuví a hnědým opaskem.

Praktická rada

Oblékáte-li se ráno do práce a teploměr ukazuje 17 stupňů, nenechte se zmást tím, že na sobě musíte mít v práci pouze oblek. Pokud vnímáte, že ještě není doba na kabát, oblékněte si na košili pánský svetr z jemného úpletu. Tento celkový outfit je ve shodě s předepsaným obecným dress codem.

Přeji vám mnoho úspěchů ve vašem zaměstnání.

Andrej Bandi Vámoš

Akce

Výprodej pánských obleků

Potřebujete koupit pánský oblek do práce, na svatbu nebo jinou společenskou událost? Pořiďte si elegantní oblek ve výprodeji již od 2.999 Kč. Neutrácejte zbytečně a ušetřete až tisíce korun.

Čtěte více