Manažer

Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Pokud se jím nebudete řídit, nebudete úspěšní.

Na obchodní schůzku si oblékněte pouze matný a tmavý oblek. Proč? Pojďme si obrátit role. Představte si, že se máte sejít s obchodním zástupcem, který chce s vámi uzavřít obchod. On si přijede v luxusním autě, má na sobě luxusní hodinky, spoustu zlatých šperků a je oblečený v lesklém obleku. Jako by zrovna přišel z večerního plesu. Jak na vás bude působit? Asi ne moc dobře. Říká se tomu příliš okázale. Budete z něj mít pocit, že na vás vydělává, že není seriózní a bude vás chtít oškubat. Napadne vás jistě ještě spousta dalších argumentů. Přitom to může být dobrý obchodník a může pro vás mít dobrou nabídku. Vzhledem k tomu jak vypadá, obchod s ním nebudete chtít uzavřít, protože mu nedůvěřujete. Teď si to představte naopak a rázem zjistíte, jak nemáte chodit oblečení na obchodní jednání.

Proto nenoste lesklý pánský oblek, nic příliš okázalého, vyzývavého nebo třpytivého. Nechcete si přece zkazit dobrý obchod jen kvůli špatně zvolenému oblečení. Tmavá barva obleku se vybírá také proto, že vzbuzuje větší respekt a důvěru.

Podívejte se na pánské obleky BANDI, kde uvidíte velké rozdíly mezi lesklými a matnými obleky.

Do zaměstnání – do kolektivu noste pouze matný oblek

Pracujete jako úředník a myslíte si, že pro vás tato pravidla neplatí? Omyl! Správná volba obleku je důležitá také v zaměstnání – v kolektivu. Ať už pracujete ve své kanceláři nebo spolu s kolegy, na úřadě a podobně. Budete-li do práce nosit lesklý oblek, k tomu si ještě pořídíte drahé hodinky a lesklé boty, šéf si vás jistě všimne. Ale v tom špatném slova smyslu. Budete mu trnem v oku. Je potřeba si uvědomit, že šéf má přímý vliv na vaše odměny nebo prémie. Proto se do zaměstnání vždy oblékejte střídmě.

Tip navíc

Výběr kravaty do zaměstnání je také velmi důležitý. Kravata by neměla mít žádné květinové a podobné vzory. Tyto jsou vhodné pouze pro oslavné události. Představitelem vzoru kravaty do práce je diagonální pruh. Podívejte se na vhodné typy pánských kravat s diagonálním pruhem.

Tip pro vás

Jaké barvy obleků můžete do práce nosit, jaké barvy se nosí jen v určitých měsících a další tipy se dočtete v článku Jaké barvy obleků zvolit do práce.

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více