Manažer

Neznalost pravidel oblékání muže v zaměstnání ničí

Je všeobecně známo, že se muži o své oblečení nestarají. Denně se o tom můžete přesvědčit jak v běžném životě, tak i v televizi při pohledu na naše politiky. Například lesklý nebo pololesklý oblek. Skvělá volba, jak se v zaměstnání totálně znemožnit.

Pokud si obléknete na obchodní jednání pánský oblek ušitý z lesklé nebo pololesklé látky, máte mizivé procento šancí na uzavření smlouvy nebo dobrého obchodu. Proč?

Lesklý oblek podle pravidel společenské etikety do zaměstnání nepatří. Pokud budete s někým jednat v lesklém obleku, vystavujete se nebezpečí, že si bude druhá strana podvědomě myslet, že na něm vyděláváte, a že spolupráce nebude oboustranně výhodná. Je potřeba si uvědomit, že v lesklém obleku budete působit vždy příliš okázale.

Teď si asi řeknete, že na obchodní jednání nejezdíte. Pouze sedíte v kanceláři, například v bance, a proto pro vás toto pravidlo neplatí. Omyl. Není tomu tak. Předpokládá se, že máte nadřízeného, který vás hodnotí. Například výši mzdy, odměny nebo prémie. Buďte si jisti, že přílišná okázalost působí negativně i na vaše nadřízené. Navíc se může stát, že budete oblečení lépe než oni. Nepodřezávejte si pod sebou větev a oblečte se do práce správně. Volte vždy tmavý matný oblek. Ten vám zaručí úspěch vždy a všude.

Tip na závěr

Pokud již vlastníte oblek, který je ušitý z lesklé nebo pololesklé látky, nezoufejte. Takovýto oblek využijete pro jakoukoli slavnostní společenskou událost. Například na plesy, do tanečních, pro oslavy narozenin a jubileí, k promocím a podobně.

Doporučení

V letním období můžete tmavý matný oblek do zaměstnání zaměnit například za světle šedý nebo světle modrý. Bude to pro vás příjemná změna, a navíc vás okolí bude vnímat jako člověka, který o sebe dbá a vyzná se v módě.

Víte, jak se správně obléknout na pohovor? Přečtěte si o tom v dalším článku a vyhněte se zbytečným chybám.

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více