Společenská událost

Jak se správně obléknout na ples a čeho se vyvarovat? Čtěte nejčastější prohřešky mužů

Žádný muž by nechtěl vypadat už při zahájení plesu tak, že je společensky unavený. A pokud je menšího vzrůstu, jistě by rád vypadal díky oblečení vyšší. Přečtěte si praktické rady a jednoduché triky, které vám pomůžou k tomu, abyste na plese udělali dojem a vypadali skvěle.

Nenoste světlý oblek

Ples, jako večerní společenskou událost, dělíme na formální a neformální. V případě vysoce formálního plesu je nezbytné, abyste při výběru oblečení zvolili pánský smoking. Pokud navštívíte ples méně formální nebo neformální, doporučujeme oblek v tmavé barvě. Ten vám přidá na mužnosti a zdůrazní vaše charisma. Světlý oblek je vhodný pro nošení v letním období, například na svatbu.

Pracovní oblečení na ples

Abyste nevypadali, že jste si odskočili z práce, vyhněte se výběru kravaty s diagonálními pruhy. Je to pracovní typ kravaty pro nošení pouze do zaměstnání. To stejné platí i pro hnědou obuv a opasek. Na ples doporučujeme černé opasky a černou obuv, ideálně v lesklém provedení.

Odložení saka

Odložení saka a přehození přes židli je proti pravidlům společenské etikety. Navíc opravdu nikdo nechce koukat na muže v propocené košili po hodině tančení na parketě. Sako na plese můžete odložit pouze v případě, že máte oblek s vestou.

Něco pro muže menšího vzrůstu

Vyvarujte se prvkům oblečení, které by vás mohly ještě více opticky zmenšit. Například pokud muž měří 170 cm, v žádném případě by neměl nosit dlouhý kabát až pod kolena nebo košili s horizontálními proužky. To vše může zmenšit postavu o dalších 5 cm. Raději si oblečením těch 5 cm ve výšce přidejte. Svislý proužek na košili nebo kabát nad kolena bude vypadat skvěle. Podívejte se na elegantní pánské kabáty vhodné k obleku.

Odhalené holeně při sezení

Dokud se tančí a stojí, je všechno v pohodě. Jakmile si ale v obleku sednete, nesmí se vám vytáhnout kalhoty až po kolena. Nikdo není zvědavý na vaše chlupaté holeně. Předejděte tomuto velkému prohřešku. Jak? Jednoduše. Pořiďte si společenské ponožky s prodlouženou délkou. Pánské ponožky BANDI vám dostatečně zakryjí holeně při jakémkoli pohybu.

Povolená kravata

Když si na plese kravatu povolíte, můžete vypadat, že jste společensky unavení. Pokud kravatu nosíte neradi, počkejte na ukončení zahajovací části nebo na volnou zábavu. Pak si kravatu rozvažte a schovejte do kapsy. Pokud vás škrtí kravata, není problém v kravatě samotné. Škrtí vás límec, protože jste si vybrali malou velikost košile. Když nezastrčíte prst mezi krk a límec košile, je to špatně.

Nejdůležitější však je, abyste si ples užili a skvěle se pobavili.

Akce

Oblečte ženicha zcela zdarma

Oblečte ženicha zcela zdarma

Věděli jste, že u BANDI můžete obléct ženicha úplně zdarma? Stačí, když využijete jedinečné akce 3+1 nejdražší ZDARMA. Ušetříte tak tisíce korun.

Čtěte více