Společenská událost

Jaký pánský oblek vybrat na ples a čeho se vyvarovat

Nevíte jaký pánský oblek a doplňky vybrat na ples, abyste vypadali skvěle? Záleží vám na tom, abyste udělali dojem? Nesprávným výběrem obleku můžete hodně pokazit. A to, i když budete přesvědčeni, že jste oblečeni správně. Přečtěte si to základní, co byste měli vědět, a co by vám mohlo pomoct, když se budete chystat na ples.

Jakou barvu obleku vybrat na ples?

Je důležité vědět, že ples je oslavná společenská událost, která se koná v zimním období po 18. hodině večerní. Co to z hlediska oblékání pro muže znamená?

Ples – večerní čas a zimní období

Vybírejte vždy pánské obleky v tmavých barvách, jako je tmavě šedá, antracitová, černá a podobně. Vpravo na obrázku je nevhodný příklad oblečení pro muže na ples. Světlý oblek je vhodný pro denní nošení do 18. hodiny a v letním období.

Čeho se vyvarovat – neexperimentujte a držte se ověřeného. Světle šedý, krémový nebo dokonce bílý pánský oblek si na sebe neberte v žádném případě. Obleky v těchto barvách využijete v letním období během dne. Že měl na minulém plese moderátor a televizní hvězda Pepa Dravec bílý oblek? To není argument. On nebyl na plese hostem, ale moderátorem. Navíc je svou profesí umělec, kde se tato odlišnost očekává.

Sportovní bunda k obleku není vhodná. Pokud chcete vypadat dokonale, oblečte si na pánský oblek společenský kabát. Podívejte se na nabídku pánských kabátů BANDI. V opačném případě vezme vaše investice do skvělého obleku za své.

Bunda pokazí celkový dojem. Je více než nutné, aby všechny prvky oděvu byly určené pro společenskou událost. A ne pro volný čas nebo dokonce sportovní aktivity.

Ples – zábavná společenská událost

Pánské obleky mohou být z lesklých materiálů. Pokud budete mít na sobě lesklý oblek, budete působit slavnostnějším dojmem a elegantněji. Lesklé obleky mají nádech luxusu. Od takového modelu můžete očekávat, že vás mírně omladí a pomůže vám zvýšit možnosti navazování nových kontaktů či seznamování. Budete totiž působit mírně ležérně, to znamená uvolněným dojmem. A protože se chcete na plese bavit, není lepší volby.

Čeho se vyvarovat – preferujte obleky dvoudílné, skládající se ze saka a kalhot. Trojdílné pánské obleky s vestičkou vzbuzují u okolí dojem upjatosti, rezervovanosti či přílišné oficiálnosti. Tyto obleky můžete využít například do zaměstnání jako manažer. Na oslavné události je nedoporučuji. Jedinou výjimkou je případ, kdy muž středního věku svým vzhledem vypadá hodně mladistvě a potřebuje na věku přidat. Nebo má pocit, že je okolím málo respektován.

Dress code? Jedině pánský smoking!

Pánský oblek na ples si můžete vzít kdykoliv, když se budete chystat na náš „klasický český ples“. Pokud byste se chystali na ples a četli na pozvánce „Dress code: Black Tie“, nemůžete již oblek použít. Například Ples v Opeře a podobné. Tento dress code znamená přesně daná pravidla oblečení, které pořadatel nebo hostitel požaduje. V tomto případě se jedná o černý smoking s lampasy na kalhotách, bílou smokingovou košilí, černým motýlkem a lesklou obuví – lakýrkami. Podívejte se, jak má správně vypadat muž v pánském smokingu.

Mohlo by vás dále zajímat

Vídáte v televizi, filmech nebo časopisech celebrity ve smokingu a také byste v něm rádi vyrazili do společnosti? V pořádku. Pánský smoking je velmi atraktivní společenský oděv, ve kterém můžete udělat perfektní dojem. Pozor.…

Čtěte více

Venku je mínus deset stupňů a vy se chystáte na společenskou událost. Oblékli jste si dokonale padnoucí společenský oblek, vyleštili boty, košili doplnili o luxusní manžetové knoflíčky. Hotovo. Jste ztělesněním…

Čtěte více